FAQ

Otázka — Jaká je maximální rychlost s Camp-letem?
Odpověd — Maximální rychlost je 90 Km/h. Nejdůležitější při tažení Camp-letu je si zapomatovat, že tam je. Nejtěžší Camp-let váží pod 275kg, což činí tažení potěšením.

Otázka — Mám malé auto. Je dostatečně velké, aby mohlo táhnout Camp-let?
Odpověd — 99% vozidel může táhnout přívěsový stan Camp-let. Doporučené minimum je 1000cc. Většina tříkolek i některá vozidla však mohou legálně táhnout Camp-let i s nižším obsahem než 1000cc. Přesný obsah motoru vašeho auta můžete najít v technickém průkazu vozu.

Otázka — Kolik je maximální váhá zavazadel?
Odpověd —- Ačkoliv se Camp-let řadí mezi lehké přívěsy, jeho kapacita zavazadel je stejná jako jeho váha. Apollo, Concorde a Savanne uvezou uvnitř a na vozu 250kg (Royal 225kg) zavazadel. Na pevné střeše s nosičem zavazadel se mohou například převážet kola, malá loďka, rybářské vybavení, golfové vybavené nebo další neskladné vybavení a uvnitř Camp-letu je úložný prostor, který je srovatelný s 8 krabicemi piva. Dále má zde najdete kuchyň, kam se vejdou všechny vaše kuchyňské potřeby, příbory a další vybavení. Detailní informace, jak naložit Camp-let najdete v příručce nebo si zdarma můžete zeptat na radu. Maximální váha naloženého Camp-letu je 500kg.

Otázka —- Potřebuji speciální licenci pro řídění Camp-letu?
Odpověd —- Pokud jste držitel řidičské průkazu, pak nepotřebujete speciální licenci, protože přívěs má malou hmotnost a rozměry.

Otázka — Mohu postavit Camp-let sám?
Odpověd — Většina lidí, jakéhokoliv věku a pohlaví, může postavit Camp-let sám. Samozřejmě pro 2 lidi je to lehčí, ale ani pro jednoho to není problém. Pokud budete muset sestavovat Camp-let sami, ještě před nákupem se ujistěte, že to zvládnete. Je totiž za potřebí určíté síly a techniky, ale ve firmě BURIMEX s.r.o. jste vítáni a na požádání Vám ukážeme jak se Camp-let staví. (zároveň si můžete prohlédnout videa)

Otázka — Potřebuje bavlněná pláchta nějaké speciální zacházení?
Odpověd — Všechna Camp-let stanová plátna jsou vyráběna dánským výrobce Isabellou. Ta je jejich přední evropský výrobce. Isabella produkuje nejlepší možné plátno, a pokud se o něj správně staráte, je velmi pravděpodobné, že při normálním použití vydrží až 30 let. Stanové plátno je vododěsné a nepotřebuje vystužit několik let. Pokud se rozhodnete vystužit pláno, dělejte tak každý rok nebo dva. Při použití správné kapaliny dosáhnete několika dalších výhod. Některé kapaliny prodlužují životnost plátna, zmírňují degradaci způsobenou UV zářením a sniňižují nebezpečí plísní.

Otázka — Můžu vyprat vnitřní kabinu na spaní a jak?
Odpověd — Ano, bez problémů. Nejlépe je vyperete ručně v teplé vodě. Pokud jej chcete prát v pračce, použijte šetrné praní na maximálně 30 stupňů. Nechte okapat do sucha (nepoužívejte sušičku).

Otázka — Může být Camp-let skladován na boku?
Odpověd — Ano, pokud bude skladován uvnitř, nebo pokud bude pod přístřeškem. Existují dva druhy držáků – jeden s kolečky a jeden bez. Držák s kolečky má výhodu, že až bude Camp-let na boku, můžete ho zaplačit na požadovanou pozici nebo ho můžete po úzkém chodníku dotlačit k zadní straně domu. Držáky bez koleček jsou statické, to znamená, že jakmile bude přívěs posazen na bok, již ho nikam nedostanete. (Pro další informace a tipy si můžete projít videa.)

umístěte koberec nebo matraci zvedání campletu opatrně zvedněte Camp-let na pozici opatrně zvedněte camp-let na bok

Otázka — Mohu mít Camp-let uskladněný venku?
Odpověd — Ano, bez problémů. Dobré skladování je klíček k tomu, aby Váš Camp-let vydržel desítky let. S trochou zdravého rozumu a péče můžete Camp-let skladovat venku po celý rok. (Doporučuje si projít tipy.)

Otázka — Jaký je nejlepší způsob skladování Camp-letu?
Odpověd — Nejelpší způsob je v garáži nebo pod přístřeškem. Dokonce můžete Camp-let skladovat i venku, doporučuje se však použít nějakého krytí. Doporuřuje se drobná údržba, jako například naolejování ložisek atd. Ujistěte se, že je Váš Camp-let suchý. Přikryjte Camp-let, přístě až ho budete chtít použít, bude vypadat jako nový.

Otázka — Mohu odstranit stanové plátno při skladování nebo při opravách?
Odpověd — Plátno je lehce sundavatelné a je k přívěsu přychyceno zipem, který rozepnete a odepnete a vše se jednoduše vysune.

Otázka — Na internetu jsem si přečetl, že dochází ke kondenzaci pod postelemi přívěsových stanů a skládacích karavanu, platí to také pro Camp-let?
Odpověd — Za určitých podmínek může dojít ke kondenzaci pod matrací postele. Způsobeno je to rozdílnout teplotou, pod přívěsem je chladno a člověk ležící na posteli ji zahřívá. Tento problém lze lehce odstranit, stačí použít pod matrací rošty.

Otázka — Mohu složit Camp-let, pokud je plátno mokré a nenavlhne postel?
Odpověd — Pokud musíte Cap-let složit a bavlna nebo akryl je mokrý, což se může stát, není to vůbec problém. Camp-let konstrukce je unikátní, protože bavlna nebo akryl jsou přichyceny kolem přávěsu a nejsou tak vystaveny jako u většiny ostatních výrobců. Aby se předešlo poškození, Camp-let vyžaduje rozevření a vysušení.

Otázka — Mohu postavit Camp-let v dešti?
Odpověd — Jak jsme zmínili předtím, konstrukce Camp-letu je unikátní a je tedy možné ho postavit. Vnitřek Camp-letu zůstane čistý a suchý.

Otázka — Nabízí Camp-let dvoulůžkový přívěs?
Odpověd — Ze šesti dostupných modelů ani jeden nenabízí dvoulůžkový model. Schéma všech Camp-letů obsahuje jednu postel na podvozku přívěsu a druhou v půlce přívěsu. Druhá postel může být použita jako posezení nebo úložný prostor. Apollo a Concorde jsou běžně kupovány jednotlivci nebo páry. Fakt, že v Camp-letu mohou spát až 4 lidi můžete využít, pokud Váš partner chrápe – můžete ho vyhodit do druhé postele. Výborná koupě!